اتوموبی؛ فروشگاه آنلاین لوازم یدکی

لنت ترمز پراید

جست‌وجو در لنت ترمز پراید

لنت ترمز جلو پراید پارس آبی صادراتی

مناسب

پراید

لنت ترمز جلو پراید پارس آبی صادراتی

375,000
loading

لنت ترمز پراید یکی از اجزای مهم در این خودرو است که برای ترمزگیری نقش اساسی ایفا می‌کند. اگر ماشین شما مثل گذشته سریع متوقف نمی‌شود، احتمالاً زمان تعویض لنت‌های آن فرا رسیده است. استفاده از لنت‌های نامناسب و مصرف‌شده در خودرو باعث اختلال در سیستم ترمز خودرو می‌شود و می‌تواند عواقب خطرناکی داشته باشد. به همین خاطر به‌صورت دوره‌ای و بر ‌اساس کیلومتر طی‌‌شده برای تعویض لنت ترمز اقدام کنید. از طرفی دیگر، برای خرید لنت پراید باید اطلاعات لازم درباره آن را داشته باشید. این یادداشت قرار است به نحوه خرید و توجه به نکات مهم در هنگام انتخاب و قیمت لنت پراید توجه کند؛ پس با ما همراه بمانید.

انواع لنت ترمز پراید

قبل از خرید لنت ترمز پراید باید بدانید لنت‌‌ها دارای تنوع بسیاری هستند. از لحاظ جنس، لنت ترمز پراید به دو دسته سرامیکی و نیمه‌فلزی تقسیم می‌شود که هر کدام دارای مزایا و معایب متفاوتی هستند.

لنت ترمز پراید براساس متریال

لنت‌های سرامیکی در برابر گرما مقاوم‌ترند و عمر طولانی‌تری دارند؛ اما نسبت‌به لنت‌های نیمه‌فلزی دارای قیمت بالاتری هستند. در مقابل، لنت‌های نیمه‌فلزی در شرایط سخت‌تر مثل بارگیری سنگین یا دماهای پایین عملکرد بهتری نشان می‌دهند. رانندگان براساس نیاز و شرایط محیط باید بهترین لنت ترمز را برای خودروی خود انتخاب کنند.

لنت ترمز پراید براساس نوع سیستم ترمز

علاوه‌‌‌بر دسته‌بندی قبلی، لنت ترمز پراید از لحاظ نوع سیستم ترمز هم دو نوع دارد. ترمز دیسکی برای توقف سریع که در لنت‌های جلو استفاده می‌شود. لنت‌های جلو بار اصلی در ترمز خودرو را بر دوش دارند و باید به‌موقع تعویض شوند. ترمز کاسه‌ای در لنت‌های عقب استفاده می‌شود و برای توقف در شرایط عادی و سرعت‌های پایین کاربرد دارد. هر دوی ترمزها در شرایط مختلف مورد نیاز هستند؛ اما خوب است بدانید زمان تعویض لنت‌های عقب و جلو می‌تواند متفاوت باشد؛ نیازی نیست هر دوی آن‌ها را هم‌زمان تعویض کنید.

زمان تعویض لنت ترمز پراید

هنگامی که لنت‌های ترمز به چرخ فشار می‌آورند تا آن را متوقف کنند، اصطکاک، لنت‌ها را فرسوده می‌کند. در نهایت، زمانی می‌رسد که لنت‌ها به‌قدری مصرف و نازک شده‌اند که باید تعویض شوند. این زمان بسته به عوامل مختلفی مثل شرایط رانندگی، آب‌و‌هوا و نوع لنت متفاوت است. اگر در شهری با ترافیک سنگین مثل تهران زندگی می‌کنید یا عادت دارید با سرعت زیاد رانندگی کنید و مدام ترمز بگیرید، طبیعی است که لنت ترمز پراید شما زودتر فرسوده می‌شود. توصیه این است که پس از حدود هر 20 هزار کیلومتر، لنت‌ها را تعویض کنید تا از مشکلات احتمالی پیشگیری شود.

ویژگی‌های لنت ترمز مناسب برای پراید

قبل از خرید لنت ترمز باید از ویژگی‌های یک لنت مناسب، آگاه باشید. انتخاب یک لنت با کیفیت در ابتدای کار باعث می‌شود مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنید و از هزینه‌های اضافه جلوگیری شود. موارد زیر از ویژگی‌های یک لنت ترمز مناسب هستند، توصیه می‌کنیم هنگام تهیه لنت ترمز، توجه ویژه‌ای به این نکات داشته باشید:

  • گیرایی خوبی داشته باشد: لنت ترمز باید گیرایی خوبی داشته باشد. یعنی هنگام ترمزگیری که دما بالا می‌رود، عملکرد آن دچار اختلال نشود.

  • صدا تولید نکند: لنت‌های فرسوده صدای جیرجیر یا سوت می‌دهند؛ اما گاهی لنت‌های نو هم این صداها را تولید می‌کنند.

  • دارای کیفیت مناسب باشد: از مواد باکیفیت ساخته شده باشد تا به سایر قسمت‌های سیستم ترمز خودرو آسیب نرساند.

بهترین برند لنت ترمز

از نکات مهم هنگام خرید لنت ترمز پراید انتخاب برند معتبر است. برند‌های مختلفی برای پراید لنت تولید می‌کنند. با مقایسه و بررسی بین آن‌ها می‌توانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. برخی از برندهایی که برای پراید لنت ترمز باکیفیتی تولید می‌کنند، شامل موارد زیر هستند.

نام برند

درجه کیفی

کشور تولید کننده

جنس

پارس

درجه یک

ایران

فلز

الیگ

درجه یک

ژاپن

سرامیک

سگال

درجه یک

چین

ارگانیک

سیف لاین

اقتصادی

ایران

سرامیک

رالدک

اقتصادی

ایران

نیمه متالیک

خرید لنت ترمز باکیفیت پراید در اتوموبی

قیمت لنت پراید بسته به جنس، کیفیت، برند و عوامل دیگر می‌تواند متفاوت باشد. یادتان باشد، تعویض لنت‌ها در زمان مناسب اهمیت بالایی دارد.

هنگام خرید لنت ترمز پراید، توجه داشته باشید که عملکرد درستی داشته باشد، صدا تولید نکند و دارای کیفیت مناسب باشد. همچنین سعی کنید از برندهای معتبر خرید کنید. با انتخاب یک لنت ترمز مناسب، خودروی شما عملکرد خوبی خواهد داشت و از تصادفات و آسیب‌های بسیاری جلوگیری می‌شود. اتوموبی همراه همیشگی شما در خرید لوازم یدکی از جمله لنت ترمز پراید است. مشاوره تخصصی قبل از خرید می‌تواند شما را در انتخابی درست یاری کند؛ پس با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس: 91693828-021

سوالات متداول

  1. بهترین برند تولید‌کننده لنت ترمز پراید کدام است؟

از بهترین برند‌های تولیدکننده لنت ترمز پراید می‌توان به الیگ، MHCO و پارس اشاره کرد.

  1. آیا باید لنت‌های جلو و عقب را هم‌زمان تعویض کرد؟

خیر، لنت‌های عقب به دلیل ساختار متفاوت‌شان عمر بیشتری می‌کنند و دیرتر به تعویض نیاز دارند.

  1. چه زمانی لازم است لنت ترمز پراید را تعویض کرد؟

تعویض لنت ترمز پراید به عوامل مختلفی بستگی دارد، اغلب هر 20 هزار کیلومتر نیاز است لنت ترمز عوض شود.

  1. آیا لنت ترمز پراید برای همه مدل‌ها مشابه است؟

بله، لنت ترمز پراید برای همه‌ی مدل‌ها مشابه است. البته گاهی اوقات مدل 151 نیاز به لنت‌های متفاوتی دارد.