اتوموبی
روغن و مایعات
قطعات بدنه و داخل کابین
فیلتر و صافی
سیستم ترمز
لوازم برقی و الکترونیک
سوخت رسانی و اگزوز
موتور و انتقال قدرت
فرمان، جلوبندی و تعلیق
لاستیک و رینگ
برف پاک کن و قطعات

فیلتر روغن

فیلترهای انتخابی

توضیحات دسته‌بندی

قیمت خرید فیلتر روغن خودرو

قیمت فیلتر روغن خودرو بسیار متنوع است. در این زمینه، نوع فیلتر و نوع خودرویی که برای آن فیلتر خریداری می شود نقش بسزایی دارد. قیمت خرید انواع فیلتر روغن خودرو در فروشگاه ها و مارکت های مختلف، متفاوت است. قیمت خرید فیلتر روغن خودرو، برای خودروهای وارداتی و خارجی بیشتر از تولیدات داخلی است. فروشگاه اینترنتی اتوموبی، با هدف قرار دادن تولید کنندگان، وارد کنندگان، فروشندگان لوازم یدکی و تعمیرکاران خودرو، فعالیت خود را بعنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی در زمینه لوازم یدکی و جانبی خودرو، در سال 1398 آغاز کرده است. این مجموعه با بهره گیری از دانش روز مدیریت و تجربه بزرگان صنعت، تمام تلاش خود را کرده است تا کمترین سود را برای محصولات خود در نظر بگیرد. از این رو با انتخاب اتوموبی، کمترین هزینه را برای خرید فیلتر روغن خودرو می پردازید.

خرید اینترنتی فیلتر روغن ماشین

امروزه دنیای خرید مایحتاج، با گذشته تفاوت بسیاری کرده است. برخلاف قدیم که برای تهیه همه مواد و وسایل باید به فروشگاه مراجعه می کردیم، در دنیای مدرن امروز کافیست به اینترنت وصل شویم تا بتوانیم هر چیزی که نیاز داریم خریداری کنیم. لوازم یدکی خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای خرید فیلتر روغن خودرو، می توانید درخواست خود را از طریق فروشگاه اینترنتی اتوموبی ثبت کنید. اتوموبی به منظور تامین رفاه حال مشتریان عزیز، شرایطی فراهم کرده است تا برای خرید انواع فیلتر روغن بتوانید مراجعه کنید و به راحتی درخواست خود را ثبت کنید.

چگونه بهترین فیلتر روغن ماشین را انتخاب کنیم

موتور خودرو در حین فعالیت خود، ذرات آهن و دوده حاصل از کارکرد و اصطکاک سیلندر تولید می کند، به همین دلیل برای عملکرد صحیح روغن موتور، نیاز به پاکسازی آن ذرات هست. به این منظور، در تمامی خودروها از فیلتر روغن استفاده می شود. دو نوع فیلتر روغن در بازار موجود است، که بر اساس قدرت فیلتر آن دسته بندی می شود.

فلیتر روغن کاغذی که قدرت جذب ذرات با سایز 40 میکرون و بیشتر را دارد. این نوع فیلتر از کاغذ و مقوا ساخته شده است.

فیلتر روغن سلولزی، ترکیبی از الیافت کاغذ، سلولز و گاها فایبرگلاس است. ذرات ریزتر با ابعاد بین 5 تا 10 میکرون را جذب می کند و کیفیت و قیمت بیشتری دارد.

در هنگام خرید فیلتر روغن خودرو باید به ویژگی های زیر دقت کرد:

  • با توجه به وظیفه ی آن که جداسازی ذرات معلق در روغن است، فیلتر روغن خوب باید قدرت جذب بالایی داشته باشد.
  • موتور در حین فعالیت خود گرما تولید می کند، و این گرما را به روغن خود منتقل می کند؛ از این رو فیلتر روغن خوب باید در برابر حرارت و فشار قدرت تحمل بالایی داشته باشد.
  • گواهی ISO 9001 به محصولاتی اطلاع می شود که در برابر ضربه و گرما مقاومت بالایی داشته باشد، از این رو در هنگام خرید فیلتر روغن خودرو به این گواهی دقت کنید.
  • فیلتر روغن خوب، نباید هنگام نصب تغییر شکل دهد.
  • سوپاپ اطمینان داخل یک فیلتر، باعث می شود در هنگام از دست رفتن کارایی فیلتر، روغن پس زده شود و از فیلتر عبور نکند. از این رو مهم هست که در هنگام خرید فیلتر روغن، محصولی انتخاب کنید که سوپاپ اطمینان داشته باشد.

عمر فیلتر روغن ماشین چقدر است

فیلتر روغن خودرو قطعه ای مصرفی است، از این رو باید تعویض شود. مدت زمان عمر مفید هر فیلتر متفاوت است، اما پیشنهاد می شود هنگام تعویض روغن موتور، فیلتر روغن نیز عوض شود. با این حال، عواملی هستند که به ما هشدار می دهند فیلتر خودرو نیاز به تعویض دارد.

در صورتیکه فیلتر نشتی داشته باشد و هنگام توقف، روغن زیر خودرو بریزد، نشان دهنده از بین رفتن فیلتر و تعویض آن است.

در قسمت صفحه کیلومتر برخی از خودروها، چراغ هشدار روغن موتور وجود دارد. در صورت روشن شدن چراغ چک موتور، نیاز به تعویض فیلتر روغن است.

زمانیکه فیلتر کارایی خود را از دست بدهد، فشار روغن موتور کم می شود. در این صورت، خودرو خود به خود خاموش می شود و یا عملکرد آن ضعیف می شود. در چنین شرایطی، زمان خرید فیلتر روغن خودرو و تعویض آن رسیده است.