اتوموبی
روغن و مایعات
قطعات بدنه و داخل کابین
فیلتر و صافی
سیستم ترمز
لوازم برقی و الکترونیک
سوخت رسانی و اگزوز
موتور و انتقال قدرت
فرمان، جلوبندی و تعلیق
لاستیک و رینگ
برف پاک کن و قطعات

پمپ کلاچ

فیلترهای انتخابی

توضیحات دسته‌بندی

خرید اینترنتی پمپ کلاچ

با توجه به نقش اساسی که این قطعه در خودرو دارد، باید به طور دائم چک و مورد بررسی قرار بگیرد. خیلی مهم هست که اگر این قطعه با مشکل مواجه شد، به سرعت تعویض شود، زیرا در سیستم تعویض دنده خودرو نقش دارد و در صورتیکه آسیب ببیند، مشکل اساسی برای خودرو بوجود می آورد. اتوموبی فروشگاهی اینترنتی است که شرایط را برای خرید اینترنتی پمپ کلاچ و تمامی قطعات یدکی خودرو فراهم کرده است. این مجموعه به منظور تامین نیازهای فروشندگان عزیز، در سال 1398 فعالیت خود را بعنوان یکی از بزرگترین وارد کنندگان قطعات یدکی خودرو آغاز کرد. این مجموعه از مهندسین و بزرگان صنعت لوازم یدکی خودرو بهره برده است، تا بهترین محصولات را وارد کرده و شرایط خرید اینترنتی راحت را برای همه فراهم کند. برای خرید اینترنتی پمپ کلاچ، پس از اتصال به اینترنت می توانید وارد سایت اتوموبی شده، و درخواست خود را ثبت کنید. این اطمینان را داشته باشید که تمامی محصولات قرار گرفته در اتوموبی اصل بوده و از بالاترین درجه کیفی برخوردار هستند.

قیمت انواع پمپ کلاچ

کلاچ یکی از سیستم های هیدرولیک خودرو است و وظیفه تعویض دنده را بر عهده دارد. این قطعه هم در خودروهای گیربکس دستی و هم اتومات مشاهده می شود، منتها نحوه عملکرد آن متفاوت است. پمپ کلاچ، یکی از قطعات داخلی کلاچ است که با به حرت درآوردن مایع درون آن، باعث تسهیل حرکت قطعات داخلی کلاچ می شود. با توجه به تفاوت نوع کلاچ، قیمت پمپ کلاچ نیز متفاوت است. بالطبع قیمت پمپ کلاچ برای خودروهایی که گیربکس اتومات دارند از نوع دستی خیلی بیشتر است، و هرچه سال تولید و کلاس خودرو بیشتر باشد، قطعات داخلی آن گران قیمت تر خواهند بود. برای خرید اینترنتی پمپ کلاچ مناسب هر خودرو، مراجعه به سایت اتوموبی یکی از مطمئن ترین روش ها است. ما در مجموعه اتوموبی تمام تلاش خود را کردیم که قطعات اصل را در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم، همچنین کمترین میزان سود برای تمامی محصولات در نظر گرفته شده است، به همین دلیل قیمت تمامی قطعات در حد معقول و مناسب هستند. قیمت پمپ کلاچ کاملا متفاوت است، و برند تولید کننده محصول و نوع خودرو تعیین کننده قیمت آن هستند. طبیعی است که محصولاتی که کیفیت بالاتری دارند و اصل هستند، قیمت بیشتری نسبت به انواع غیر اصل دارند. در هنگام خرید اینترنتی پمپ کلاچ، حتما دقت لازم را داشته باشید تا محصولی که تهیه می کنید اصل باشد و قیمت مناسب داشته باشد، زیرا افراد سودجو اغلب محصولات غیر اصل را با قیمت زیاد و هزینه های گزاف به فروش می رسانند.

پمپ کلاچ چیست و عملکرد آن چگونه است؟

پمپ کلاچ قطعه ای است که هم در خودروهای گیربکس دستی و هم در خودروهای هیدرولیک وجود دارد. پمپ کلاچ، بخشی از کلاچ خودرو است و کلاچ، در خودرو ها وظیفه تعویض دنده را به عهده دارد. کلاچ جز یکی از سیستم های هیدرولیک خودرو است و برای عملکرد خود نیاز به روغن ترمز دارد. ساختار کلاچ به این صورت است، قسمتی به سیلندر کلاچ متصل است که با حرکت خود، مایع هیدرولیک را داخل مخرن آن به حرکت در می آورد و به سمت بالا و پایین جابجا می شود. این قطعه متصل شونده به سیلندر، پمپ کلاچ است. پمپ کلاچ با عملکرد خود نیروی لازم برای حرکت مایع درون مخزن کلاچ را فراهم میکند و به این ترتیب باعث آزاد شدن صفحات کلاچ از هم می شود و شرایط را برای تعویض دنده فراهم می کند. سالم بودن پمپ کلاچ برای خودرو بسیار حیاتی است، زیرا در صورتیکه درست عمل نکند، در فرآیند تعویض دنده مشکل ایجاد می کند و حتی ممکن است منجر به بروز تصادف شود. از این رو باید سلامت کلاچ و پمپ کلاچ چک و کنترل شود.

باتوجه به اینکه پمپ کلاچ مستقیما به سیلندر متصل است، اگر با مشکلی مواجه شود، این مشکل را به پدال کلاچ نیز منتقل می کند و شما در هنگام رانندگی متوجه آن خواهید شد. اغلب مشکل خود را با نشت مایع هیدرولیک داخل کلاچ و یا عملکرد نادرست پدال کلاچ نشان می دهد. معمولا علائمی در خودرو نشان می دهد که پمپ کلاچ و یا سیلندر کلاچ آسیب دیده است.

  • کم شدن سطح مایع کلاچ و یا آلوده شدن آن، نشان از آسیب به یکی از این قطعات است. در صورتیکه قطعات درگیری در کلاچ فرسوده شده باشند، ذرات خود را به داخل مایع کلاچ رها می کنند و باعث آلودگی آن می شوند.
  • در صورتیکه هنگام تعویض دنده با مشکل مواجه شدید و دنده خودرو خیلی سخت عوض شد، بدانید که کلاچ شما با مشکل مواجه شده است. کلاچ یک سیستم هیدرولیک است و عملکرد نادرست آن، نشان دهنده مشکل در یکی از قطعات ساختاری آن است.
  • در صورتیکه در قسمت زیرین محل قرارگیری کلاچ نشتی مایع مشاهده کردید، نیاز به بازرسی کلاچ و تعویض سیلندر یا پمپ کلاچ هست.