اتوموبی

اجزای پلوس

0
تبلیغات

توضیحات دسته‌بندی

خرید اینترنتی پلوس و سرپلوس

اتوموبی مجموعه ای است که با هدف تسهیل فرایند خرید و فروش عمده، اقدام به ایجاد بازار آنلاین در حوزه لوازم یدکی خودرو داخل ایران کرده است. این مجموعه فعالیت خود را از سال 1398 آغاز کرده است. برای خرید پلوس و خرید سرپلوس، می توانید به سایت اتوموبی مراجعه کنید. همکاران ما تمام تلاش خود را کردند تا قطعاتی با بهترین کیفیت وارد کنند، در نتیجه خرید قطعات را هرچه ساده تر کنند. به شما این اطمینان را می دهیم که محصولی که از اتوموبی خرید می کنید، اصل است. قیمت خرید پلوس در سایت های مختلف، متفاوت است. تلاش ما بر این است که بهترین محصول را با مناسب ترین قیمت ممکن در خدمت شما قرار دهیم.

قیمت خرید پلوس و سر پلوس اصل

در اتوموبی می توانید بهترین قیمت خرید سرپلوس و پلوس را مشاهده کنید.  با توجه به اینکه در بازار امروزه محصولات متفرقه زیادی وجود دارند که به قیمت گزاف و بعنوان جنس اصل فروخته می شوند، خرید قطعات خودرو به یکی از چالش های هموطنان تبدیل شده است. در صورتیکه اطلاعات کافی از یک محصول و نحوه تشخیص اصل و غیر اصل را نداشته باشید، سودجویان به راحتی می توانند محصول غیر اصل را با قیمت خیلی بیشتر از ارزش آن به فروش برسانند. ما در اتوموبی تلاش خود را کردیم که برای تمامی قطعات، برترین کیفیت را انتخاب کنیم. قیمت خرید سرپلوس و پلوس بسته به نوع خودرو و نوع پلوس متفاوت است، همچنین اصل یا غیر اصل بودن نیز تاثیر زیادی بر قیمت آن دارد. مهندسان اتوموبی، مجموعه ای از قطعات را فراهم کرده اند که در کنار اصل بودن، نازل ترین قیمت را داشته باشد؛ از این رو مشتریان عزیز بتوانند با اطمینان از اصل بودن و در عین حال مناسب بودن قیمت، خرید خود را انجام دهند.

پلوس و سر پلوس چیست؟

یکی از مهمترین سیستم های هر خودرویی، سیستم انتقال قدرت آن است. این سیستم از اجزای مختلفی تشکیل شده است.بدون توجه به اندازه و سایز، هر قطعه نقش مهم و به سزایی در این مجموعه ایفا می کند. پلوس یکی از قسمت های سیستم انتقال قدرت ماشین است. بهتر است بگوییم پلوس، از اجزای دیفرانسیل ماشین است. دیفرانسیل به خودی خود، یکی از مهمترین بخش های این سیستم است و وظیفه انتقال نیروی تولید شده توسط موتور، به چرخ ها را به عهده دارد. پلوس ممکن است قطعه کوچکی به نظر برسد، ولی شامل قطعات کوچکتری است که در کنار هم وظیفه خود را ایفا می کنند. پلوس شامل سرپلوس، مشعلی، گردگیر، سه شاخ و میل پلوس می شود. سر پلوس قسمت انتهایی پلوس است که به چرخ متصل می شود. سرپلوس به همراه سایر قطعات دیگر پلوس، به دیفرانسیل کمک می کنند تا نیروی موتو ر به درستی به چرخ ها منتقل شود. برای خرید پلوس و خرید سرپلوس می توانید از طریق اتوموبی اقدام کنید.

کاربرد پلوس و سر پلوس

پلوس یکی از مهم ترین و کاربردی ترین اجزای دیفرانسیل است. به طور دقیق، دیفرانسیل نیروی موتور را از طریق کلاچ ، گیربکس و میل گاردان دریافت کرده، سپس به چرخ ها منتقل می کند. پلوس، بخشی از دیفرانسیل است که با چرخ ها در ارتباط است و نیرو محرکه موتور را به چرخ های متحرک خودرو منتقل می کند. ساختار آن به صورتی است که از یک طرف به دیفرانسیل و از طرف دیگر به چرخ ها متصل است. سرپلوس بخشی است که در دو سر شفت یا پلوس قرار دارد؛ به طوریکه از طرفی با سه شاخه درگیر با گیربکس و از طرف دیگر به چرخ ها متصل است و در واقع آخرین مرحله انتقال نیرو است. محل قرارگیری پلوس بر روی خودرو، به نوع آن بستگی دارد. می تواند روی چرخ های عقب، جلو و یا دو ردیف چرخ های ماشین قرار بگیرد. ظاهر پلوس به صورت میله ای است و محل قرارگیری آن بین دیفرانسیل و چرخ ها است. این قطعه، علاوه بر انتقال نیرو، وظیفه اتصال چرخ و دیفرانسیل به هم را، بر عهده دارد. ساختار آن در سمتی که به چرخ ها متصل می شود، متحرک است که جهت جلوگیری از شکستگی پلوس در زمان دور زدن است.

 

نکاتی که باید هنگام خرید پلوس و سر پلوس اصل به آنها دقت کرد

پلوس انواع مختلفی دارد. فاکتورهای مختلفی در خرید پلوس دخیل هستند، مانند کارخانه و مدل ماشین، نوع دیفرانسیل، مکانیسم ترمز و ... برای خرید پلوس و خرید سرپلوس باید به نکاتی توجه کنید که در ذیل اشاره می شود.

  • برند پلوس یکی از عواملی هست که در قیمت خرید سرپلوس و پلوس تاثیر می گذارد. همچنین انتخاب یک برند شناخته شده نیز بسیار حائز اهمین است. با توجه به اینکه از کیفیت برندهای شناخته نشده اطلاعی ندارید، بهتر است ریسک نکرده و از برند های معروف و معتمد خرید کنید.
  • مکانیسم ترمز موتور خودرو نقش تعیین کننده ای برای خرید پلوس دارد. با توجه به اینکه پلوس سیستم های ترمز ABS تعداد چرخ دنده روی خود دارند، استفاده از آنها برای خودرو های ترمز معمولی امکان پذیر نیست. در نتیجه در هنگام خرید حتما به نوع ترمز ماشین دقت کنید تا قطعه مناسب تهیه کنید.
  • این قطعه با توجه به نحوه عملکردی که دارد، بسیار در معرض زنگ زدگی است. در نتیجه بهتر است محصولی را تهیه کنید که آبکاری شده باشد تا زنگ زدگی آن به تعویق بیافتد. معمولا قطعات فولادی با آبکاری استیل بیشترین ماندگاری را دارند.
  • پلوس با توجه به شرکت تولید شونده و نوع خودرو، متفاوت است.به طور مثال پلوس پراید 19 تا 20 خار دارد، در نتیجه باید هنگام خرید به جزئیات ساختاری قطعه دقت و توجه کرد.
  • طول پلوس ها بر اساس نوع دیفرانسیل خودرو متفاوت است. به طوری که برای خودروهایی که گیربکس در وسط نیست، طول پلوس ممکن است کوتاه تر و یا بلند تر باشد.

 

با توجه به موارد ذکر شده، قبل از خرید این قطعه حتما به نکاتی که اعلام شد دقت کنید تا انتخاب درست و هوشمندانه داشته باشید.