اتوموبی
روغن و مایعات
قطعات بدنه و داخل کابین
فیلتر و صافی
سیستم ترمز
لوازم برقی و الکترونیک
سوخت رسانی و اگزوز
موتور و انتقال قدرت
فرمان، جلوبندی و تعلیق
لاستیک و رینگ
برف پاک کن و قطعات

طبق

فیلترهای انتخابی

توضیحات دسته‌بندی

طبق خودرو

سیستم های مختلفی در یک خودرو با همکاری یکدیگر عمل می کنند تا در نهایت باعث حرکت موفق آن شوند. یکی از اینها، سیستم تعلیق و جلوبندی است. جلوبندی خودرو از بخش ها و قطعات مختلفی تشکیل شده است که با همکاری یکدیگر، تعادل خودروی در حال حرکت را تامین می کنند. از اجزای جلوبندی می توان به سیبک، فنر، کمک فنر و.... اشاره کرد. یکی از اجزای دیگر این سیستم، طبق خودرو است.

این بخش از جلوبندی خودرو، قطعه ای فلزی است که در دو سر خود، دارای بوش های محوری است. این قطعه از یک طرف به سیستم تعلیق، و از سمت دیگر به شاسی خودرو متصل می شود. شکل ظاهری آن مانند حرف A انگلیسی است و اتصال آن به شاسی از طریق دو محور، و به سیستم تعلیق از طریق یک محور انجام می شود. به این نوع ، طبق جناغی گفته می شود.

 

کاربرد طبق خودرو

اینکه یک خودرو طبق داشته باشد یا نه، به نوع سیستم تعلیق در آن بستگی دارد. در واقع، وجود این قطعه در تمامی خودروها الزامی نیست. ممکن است یک خودرو تعداد زیادی از این قطعه داشته باشد، یک خودرو اصلا آن را نداشته باشد.

محل قرار گیری آن متفاوت است. اگر در نیمه بالایی چرخ قرار بگیرد به آن طبق بالا، و اگر در نیمه پایینی قرار بگیرد طبق پایین گفته می شود.

همانطور که گفته شد، این محصول باعث اتصال سیستم تعلیق به شاسی می شود. اما وظیفه اصلی آن، انتقال نیرو در قسمت زیرین خودرو است. وقتی نیروی عرضی از سمت جاده به شاسی خودرو وارد می شود، طبق آن را به سگدست و از سگدست، به میله موجگیر منتقل می کند، در نهایت انرژی به صورت بسیار خفیف و ضعیف به شاسی خودرو منتقل می شود. عاملی که این کاهش نیرو کمک میکند، شکل ظاهری آن است. از نظر مکانیکی، شکل A باعث ایجاد استحکام بیشتر و تقسیم بهتر فشار بین قطعات می شود.

 

علائم خرابی طبق خودرو

وظیفه و نحوه کارکرد این قطعه به صورتی است که ارتباط مستقیمی با راننده ندارد، در نتیجه اگر با مشکل مواجه شود به راحتی قابل تشخیص نیست. با این حال، علائمی وجود دارند که در صورت مشاهده آنها می توانید به خراب بودن این قطعه شک کنید.

  • صدای تق تق در دست اندازها
  • صدای جیر جیر که به علت حرکت آن و سایش با شاسی بوجود آید
  • انحراف شدید زوایای کمبر و کستر چرخ ها

 

خرید طبق خودرو

با توجه به نقش استحکامی و اتصالی که این قطعه دارد، در حفظ خودرو در خالت استیبل و پایدار بسیار مهم است. همانطور که گفته شد این قطعه باعث تضعیف کردن فشارهای وارد شده از جاده و حفظ سلامت فیزیکی خودرو می شود. به همین دلیل، باید از سالم بودن آن مطمئن شوید و در صورت خرابی، به سرعت نسبت به خرید و جایگزینی آن اقدام کنید. برای خرید این محصول با ضمانت اصالت کالا، بازار آنلاین اتوموبی بهترین انتخاب است.

 

قیمت طبق خودرو

این محصول باعث ایجاد استحکام در شاسی خودرو می شود، به همین دلیل می بایست بسیار مقاوم ساخته شود تا بتواند فشاری که به آن وارد می شود را تحمل کند و آسیب نبیند. عواملی مانند شرکت سازنده خودرو، برند محصول، مواد اولیه استفاده شده در تولید آن و مدل خودرو تعیین کننده قیمت آن هستند. ما در اتوموبی برای تمامی محصولات کمترین میزان سود را در نظر گرفتیم تا با قیمت کمتری در اختیار شما قرار بگیرند. برای خرید این قطعه با نازل ترین قیمت، درخواست خرید خود را از اتوموبی ثبت کنید.